The explosion of fun is real. We were having fun as a band but it is coming from the audience!
- David Byrne
Een van de beste concertfilms aller tijden. Stilzitten is geen optie.
- De Volkskrant
De legendarische concertfilm Stop Making Sense over Talking Heads van regisseur Jonathan Demme uit 1984 is opnieuw uitgebracht. De klassieker is door A24 Studios met moderne digitale audiotechnieken en nieuw materiaal een must see deze maand! Over de band van leadzanger David Byrne, een muzikaal talent die heel vernieuwend was. Hij vormde de band samen met Chris Frantz (drums), Tina Weymouth (basgitaar) and Jerry Harrison (keyboards, gitaar), achtergrondzangeressen Lynn Mabry en Ednah Holt, Alex Weir (gitaar), Bernie Worrell (keyboard) en Steve Scales als percussionist.
Eigenlijk was de film bedoeld als promotiemateriaal voor het album Speaking in Tongues in 1984. Het is een mijlpaal tussen alle werken van Talking Heads geworden. Een fantastische sterke swingende en soms ook theatrale muziekfilm, over een van de bekendste new wave bands met een piek in populariteit eind jaren zeventig en mid jaren tachtig. Gefilmd tijdens drie concerten in het Pantages Theatre in Los Angeles, een fenomenale mix van pop, avant-garde, funk, alternative sounds, post punk en afrobeat.
Met een solo met ghettoblaster en akoestische gitaar van Psycho Killer is de toon gezet. Die laat je niet meer los tot aan het eind van de muzikale rollercoaster. Een concert als een theaterstuk, met mooie choreografie, kostumering, belichting en multimedia. Met natuurlijk veel beelden van Byrne in zijn legendarische oversized witte vierkante pak. Byrne die dit aantrok na een advies om de muziek 'allemaal wat groter te maken'. En onder andere zingt: 'I got a girlfriend that's better than this. But you don't remember at all. As we get older and stop making sense. You won't find her waiting long. Stop making sense, stop making sense. Stop making sense, making sense'.
De film kreeg de eer in 2021 te worden opgenomen in het Amerikaanse National Film Registry, door het belang op historisch, cultureel en ethisch gebied. Regisseur Jonathan Demme is ook geen onbekende in de muziek- en filmwereld. Hij maakte in de jaren tachtig en negentig veel films (oa The Silence of the Lambs) en ook muziekfilms, onder meer Sun City van Artists United Against Apartheid, The Perfect Kiss van New Order, Away van The Feelies en Streets of Philadelphia van Bruce Springsteen.
En heb jij ook een vintage platenspeler staan voor mooie vinyl records? Dan kun je de nieuwe uitgebrachte dubbel LP van Stop Making Sense met niet eerder uitgebrachte tracks gaan draaien!
Bekijk filmActueel
-
Dog Man
Door Sybren, 2025-06-12
Filmblog"Dog Man is een explosie van kleur, energie en flauwe grappen, gebracht in een animatiestijl die recht uit het potlood van Pilkey lijkt te komen." - Cinemagazine Dog Man is de nieuwste creatie van DreamWorks Animation en regisseur Peter Hastings, die met zichtbaar plezier Dav Pilkey's absurde,... Lees meer
-
Chris Evans
Door Sybren, 2025-06-12
SpotlightChris Evans is geboren in Boston in 1981. Zijn moeder werkte in het theater en bracht Chris al jong in aanraking met acteren. In Chris Evans' eigen woorden waren zijn eerste films begin 2000 "really terrible", denk aan Not Another Teen Movie, Cellular en London. Zijn grote doorbraak was in 2005... Lees meer
-
En Fanfare
Door Eva, 2025-06-05
FilmblogEen ontroerend en humoristisch portret van twee broers die elkaar vinden dankzij muziek, ondanks de chaos van het leven. Wat begint met een medische noodsituatie, eindigt in een subtiel duet tussen bloedband en koperblaasinstrument. Thibaut Desormeaux (Benjamin Lavernhe), een briljante maar... Lees meer