In 1970 kwam de roman 'Are You There God? It's Me, Margaret.' uit, geschreven door de Amerikaanse schrijfster Judy Blume (85). In 2020 kocht de filmmaatschappij Lionsgate de filmrechten tijdens een veiling, en reserveerde een budget van $30 miljoen voor het project. De film ging in april dit jaar in première en werd goed ontvangen!
Blume schreef meerdere bestsellers en er zijn meer dan 80 miljoen van haar boeken verkocht en vertaald in meer dan 30 talen. Ze is een voorvechtster van intellectuele vrijheid en haar boeken hadden en hebben nog steeds veel culturele impact.
"Of any project I've ever done, when I mention this one to people, they just light up," vertelde een van de hoofdrolspeelsters, Rachel McAdams.
De film gaat over Margaret Simon gespeeld door Abby Ryder Fortson die we kennen van haar rol als de dochter van Ant-Man. Margaret is een 12-jarige scholiere die opgroeit met een joodse vader en een christelijke moeder. Allerlei typische onderwerpen uit de belevingswereld van pubers komen voorbij; verliefdheden, jongens en eerste keren van van alles. Het is een eerlijk verhaal waar taboe-achtige onderwerpen als seks, menstruatie en religie niet geschuwd worden.
Als Margaret 12 is verhuisd ze met haar ouders van New York naar New Jersey, een grote verandering. Van drukte en wolkenkrabbers naar een rustige omgeving met veel ruimte en grote groene tuinen. We leren de Simon familie kennen, Margaret's moeder Barbara (Rachel McAdams) - die zelf de Big Apple erg mist - , onhandige vader Herb (Benny Safdie), en haar liefhebbende oma Sylvia (Kathy Bates). Margaret voegt zich bij een club jonge meiden en begint aan de reis van het ouder worden en opgroeien.
Gegoten in een sentimentele sfeer, polaroid 70's kleuren, warm en vol met humor. Prachtig geacteerd door Forston, McAdams en Bates en verder een goede jonge cast. Een zeldzame perfecte verfilming van een geliefd boek. De filmmuziek door Hans Zimmer en de soundtrack gevuld met heerlijke 60's klassiekers!
'Classic Coke ad meets the Wonder Years, a sugary concoction that goes down perfectly'
- Daily Telegraph (UK)
Kijk filmActueel
-
Bugonia
Door Sybren, 2026-02-11
FilmblogYorgos Lanthimos duikt opnieuw vol overgave in het absurde en levert een verontrustend herkenbare herinterpretatie van Save the Green Planet!. Jesse Plemons en Emma Stone zijn magnetisch en messcherp in een spel vol spanning, zwarte humor en onderhuidse emotie. Alles klopt: de dialogen, de sfeer,... Lees meer
-
Natalie Dormer
Door Sybren, 2026-02-09
SpotlightNatalie Dormer is geboren in 1982 in Reading, Engeland. Ze begon haar carrière op televisie met een doorbraakrol als Anne Boleyn in The Tudors, waarna ze internationaal bekend werd door Margaery Tyrell in Game of Thrones en Cressida in The Hunger Games: Mockingjay Part 1 en Part 2. Dormer... Lees meer
-
Sisu: Road to Revenge
Door Sybren, 2026-02-03
FilmblogSisu staat voor pure, ontembare wilskracht, en dát voel je in elke seconde van Sisu: Road to Revenge! Aatami Korpi, 'de man die weigert dood te gaan', keert terug. Regisseur Jalmari Helander serveert opnieuw keiharde, praktische actie die zó intens is dat je je adem... Lees meer
